Про «Витончене мистецтво забивати на все» Марка Менсона мабуть вже чули всі. Можливо, не читали, але точно чули. Та й що тут читати — адже сама назва говорить за себе. Треба навчитись забивати і тоді все буде добре.

Та це не зовсім так. 

Якщо ви ще не читали книгу, але чули про неї, то, можливо, ви думали так — ну навіщо це читати? Це ж чергова книга у якій людина з Мангеттену рекомендує людині з Бангладешу вийти зі своєї зони комфорту.

Це теж не зовсім так. 

Виявляється, відома книга «мистецтво пофігізму» Марка Менсона глибша за типове мотиваційне чтиво. Хоч з виду і не скажеш.

Редакція Readmodo вирішила поділитися власними думками стосовно цієї книги і написати рецензію. Отож, почнемо.

Про що книга «Витончене мистецтво забивати на все»?

Основна ідея книги така: все життя переповнене негативом (ну або лайном, якщо вже рубати правду матінку, як це робить автор). Навіть те, що ми любимо робити, теж час від часу наповнене негативом — бо життя це не букет фіалок і хай побояться Бога ті, хто пишуть фразу «Займіться тим, що ви любите і вам не доведеться працювати ні одного дня у житті». 

Марк Менсон пояснює, що негатив є усюди. Він — одна з основних складових нашого життя. І наше завдання — це навчитись вибирати, з яким негативом варто справлятись, а на який витончено забивати. 

Хай би куди ви не йшли, на шляху вас чекає сто мільйонів мішків лайна. І це чудово. Головне — не зійти з дороги, аби обійти те лайно. Головне — знайти лайно, з яким вам буде приємно працювати.

Отож, це книга про пошук того, що дійсно є важливим. Звучить цікаво, але це не єдина причина чому варто її прочитати.

Три причини прочитати книгу «Мистецтво забивати на все»

Окрім того, що у книги цікавий задум і основна ідея, є ще декілька причин для її прочитання. 

Книга дала нове визначення жанру “книги для саморозвитку”

Як влучно зазначають на порталі StudyBreaks, «Витончене мистецтво пофігізму» часто називають “книгою для саморозвитку для тих людей, які ненавидять книги для саморозвитку”. У більшості таких книг основна рекомендація зводиться до уміння бути позитивним, знайти позитив, посміхатися собі зранку, говорити собі компліменти (ну ви зрозуміли…) — і якщо вас нудить від таких книжок і порад, то книга Менсона — для вас. У нас є велика підбірка інших хороших книг для саморозвитку ось тут.

Автор допомагає нам зовсім по іншому подивитися на оптимізм та позитив і це наступна причина почитати книгу.

Марк Менсон доводить, що позитив — це не круто

Як зазначає автор, щасливі люди не стоять зранку перед дзеркалом і говорять собі, що вони щасливі. Перегони за щастям та позитивом викривились та стали чимось сюрреалістичним.

Ми дійшли до того, що бути щасливим у нас асоціюється з чудовим активним профілем у соціальних мережах. Інші ж викладають фото з відпустки, де вони щасливі, і нам не треба відставати. 

Інколи ми настільки намагаємось досягти позитиву, що не помічаємо, як заганяємо себе у глухий кут відчаю та перевтоми.

Бажання мати більше позитивного досвіду саме по собі — негативний доcвід, і, парадоксально, прийняття власного негативного досвіду — позитивний досвід.

Марк Менсон досліджує це питання. Він намагається нам довести, що “забагато позитиву може психологічно зжерти нас заживо”. Позитив — це звісно добре, але не варто думати, що ми маємо бути позитивні 99% нашого часу адже багато нашого часу нам доводиться стикатись з лайном. І треба вчитись з цим жити. 

Книга «Витончене мистецтво забивати на все» насправді вчить не тільки забивати

Може скластись враження, що основна мета книги — це навчитись на все забивати. Але це далеко не так. Під усіма історіями, якими ділиться Марк, ховаються чудові поради, які можна використати для власного життя. Серед них:

  • “Забивати” не означає бути байдужим. Важливо розуміти, що автор вчить забивати на неважливі речі, а не на речі взагалі. Життя продовжується і ми будемо далі нервувати, психувати і намагатись зробити все кращим. Але можна це робити з розумом і розставляти пріоритети.
  • Щастя — суб’єктивне…
  • … а ти не особливий — ніхто не особливий, більшість з нас — пересічні люди, які можуть бути щасливими.

То хто ж такий цей Марк Менсон?

Автор описує свою історію ось так:

Коли мені було 23 і від мене не дуже добре пахло, у мене не було роботи і жив я на дивані у свого друга. Мої дні проходили у книжковому магазині, де я вибирав книги, які мені сподобались, читав один чи два розділа, ставив книгу на місце і йшов додому. Той магазин слугував мені моєю власною бібліотекою….

Одного дня, я вибрав маленьку книгу, у якій згадувалась одна простенька ідея. Через 15 років, результатом цієї стали 12 мільйонів проданих примірників книг, тури на усіх континентах і веб сайт, який ви зараз читаєте. 

Це історія — переклад з його сайту MarkManson.net і ми згадуємо його тут, тому що на сайті можна підписатися на щотижневу розсилку, яка називається Mindf*ck Monday (ми не брались це перекладати). 

Щотижня, автор буде надсилати вам якусь ідею. І хто знає, можливо саме вона змінить ваше життя назавжди.

Крім цього, варто сказати, що Менсон як автор мав феноменальний успіх. Його книги були перекладені на більше ніж 60 мов і стали бестселлерами у 16 різних країнах. Українською можна почитати іншу книгу автора, яка називається «Усе замахало. Але надія є».

Кому варто прочитати цю книгу

Ми вважаємо цю книгу хорошим вибором для кожного, хто хоче краще зрозуміти себе (ну і ще усім книголюбам, яким цікаво все, як нам). Але, насправді, книга «Витончене мистецтво забивати на все» підійде для особливих життєвих ситуацій, а саме, коли:

Вам не вистачає натхнення або ви почуваєтесь демотивованим

Таке буває з усіма, звісно. Але ця книга спроможна витягнути людину з негативних думок та допомогти розібратися з власним життям.

У вас щось не вийшло і ви переживаєте через невдачу

Так, ми всі знаємо, що “неважливо скільки раз ви падали, а важливо, скільки разів ви змогли піднятись”, але цитати цитатами, а справлятись з невдачами може бути важко. Тиск суспільства, родичів, власних гнітючих думок — з усім цим справлятись не легко, і ця книга може стати першою сходинкою до кращого самопочуття та відновлення мотивації.

Вас цікавить тема щастя та успіху 

Обов’язково до прочитання для всіх, хто хоче зрозуміти, у чому ж щастя, як визначити успіх і що це означає особисто для вас. Звісно, ця книга — не панацея для вічно щасливого життя, але вона допоможе розібратись з багатьма важливими поняттями.

«Витончене мистецтво забивати на все» — відгуки

Ми вирішили зібрати для вас як позитивні так і не дуже відгуки про цю книгу, щоб ви могли для себе вирішити, чи хочете читати і купити книгу про мистецтво забивати на все.

Відгуки з GoodReads

Середній рейтинг: 3.93

Витончене мистецтво забивати на все

витончене мистецтво забивати на все відгуки

 

Відгуки з Yakaboo

Середній рейтинг: 4.4

Відгук на книгу Марка Менсона мистецтво пофігізму

 

Ми give a fuck про те, про що ми пишемо, тому нам цікаво почути вашу думку про цю книгу і нашу рецензію.

Хочеш придбати цю книгу?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo.com

Сподобалось? Плануєте читати? Поділіться своїми враженнями про «Витончене мистецтво забивати на все» у коментарях.

Книга Марка Менсона входить до нашого списку книжок до 200 сторінок, які можна прочитати за вечір. Переглянути повний список книг можна тут.