Як обрати цікаві книги, які захочеться прочитати до кінця? А що саме обрати — класику, сучасну прозу чи нон-фікшн?

Як не прогадати з класикою?

І як впевнитись, що сучасна книга не переоцінена?

А якщо обирати нон-фікшн, то як обрати книгу, у якій немає води?

Ми потурбувались про все і підготували для вас підбірку цікавих книжок — кожен знайде для себе, що почитати з класики, сучасної прози або нон-фікшн.

Чому ми впевнені, що ці книги цікаві? Все дуже просто — ми їх прочитали.

Цікаві книги, які варто прочитати: класика

«Великий Гетсбі» Френсіс Скотт Фіцджеральд

Великий Гетсбі Френсіс Скотт Фідзжеральд

Америка 20-го століття, джазове покоління. Джей Гетсбі — багатій, що пройшов через тернистий шлях перш ніж досягти успіху. Колись ніхто б на нього й не глянув, а зараз усі знають його як того самого Гетсбі, котрий влаштовує найелітніші і найепатажніші вечірки. Джей Гетсбі зробив усе, щоб добитись американської мрії, та отримав далеко не те на що очікував. Роман автора було екранізовано у однойменному фільмі з Леонардо Ді Капріо у головній ролі. Якщо ви ще не читали цю книгу — однозначно рекомендуємо. 

Тут фільму не достатньо — треба читати

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«1984» Джордж Орвелл

1984 Джордж Орвелл

Один з найвідоміших антиутопічних романів, котрий в свій час забороняли навіть в США. Автор показує нам світ, де Міністерство Миру відповідає за війну, а Міністерство Любові займається покараннями. Кожен телеекран у цьому світі слідкує за тобою 24/7, а все суспільство підкоряється тільки єдиній партії. Думати інакше — заборонено. Та і просто думати — заборонено. Автор показує тоталітарний режим і по-новому розкриває поняття свободи, моралі та справедливості. Та найстрашніше те — що у цій історії можна впізнати і наш сьогоднішній світ. 

Хочеш придбати цю книгу?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Grenka.ua

«Портрет Доріана Ґрея» Оскар Вайлд

Портрет Доріана Ґрея

Одного разу чарівний юнак Доріан Ґрей зажадав назавжди залишитись молодим. Його бажання збувається доволі спотвореним чином — замість самого Ґрея починає старіти його портрет. Виявляється, портрет не просто старіє, а стає все потворнішним з кожним поганим вчинком головного героя. Захоплююча історія, котра піднімає питання моралі розповідаючи нам історію духовного падіння Доріана Ґрея.

Сподобалась книжка?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Любий друг» Гі де Мопассан

Любий Друг Гі де Мопассан

Якщо у «Портреті Доріана Ґрея» ми відчуваємо ноти моралізаторства, то «Любий друг» Гі де Мопассана — це схожа історія, але без драматизму. У романі ми спостерігаємо за привабливим авантюристом — Жоржем Дюруа. Понад усе на світі Жорж хоче стати багатим та впливовим, а серед його талантів — успішне спокушання багатійок. Авантюри Дюруа не мають меж та принципів — для нього не проблема одночасно вести роман як з матір’ю так і з дочкою. Що з цього вийде? Читайте у книзі.

Цікава книга, чи не так?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Володар мух» Вільям Ґолдінґ

Володар Мух Вільям Ґолдінґ

Внаслідок авіакатастрофи група дітей опиняється на безлюдному острові без дорослих. Починається боротьба за владу і діти поступово починають забувати про дружбу, братерство і людяність. Автор показує як корінь зла починає рости у цих, на перших погляд, невинних душах. Чудовий і одночасно страшний твір, в якому Ґолдінг намагався зрозуміти — звідки ж в людині зло? Однозначно цікава книга для читання.

Хочеш придбати цю книгу?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Ребекка» Дафна дю Мор’є

Ребекка Дафна дю Мор'є

Психологічний трилер Дафни дю Мор’є розповідає історію знайомства простої юної дівчини з Максимільяном де Вінтером — англійським аристократом. Захоплений дівчиною, Максимільян пропонує їй вийти за нього заміж. Здавалося б, усе складається якнайкраще, якби не таємнича похмурість Максимільяна. Все стає набагато гірше, коли щойно одружені приїжджають до Мандерлі — маєтку Максимільяна, де він жив з колишньою дружиною Ребеккою, яка загинула при загадкових умовах. Та дух Ребекки не покинув цього будинку, її присутність досі відчувається у її речах, у поведінці прислуги, у всьому. Навіть будучи мертвою, Ребекка здобуває верх над новою місіс де Вінтер. Та історія приховує ще багато таємниць, які вам доведеться розкрити разом з головною героїнею. Роман було екранізовано у культовому фільмі Альфреда Хічкока.

Плануєш читати?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Тягар пристрастей людських» Сомерсет Моем

Тягар пристастей людських Сомерсет Моем

Культовий роман автора, котрий можна назвати маніфестом людського життя. У романі описується історія Філіпа Кері, чоловіка у пошуках себе та сенсу життя. Він мріє стати художником, а також обожнює довгі розмови на вічні питання. Ми спостерігаємо за тим, як його доля різко змінюється і глибоко поринаємо у світ людських переживань, думок та існування.

Моем — класик, якого має прочитати кожен!

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Ім’я рози» Умберто Еко

Ім'я рози Умберто Еко

Якщо ви шукаєте цікаві детективи, то книга Умберто Еко — для вас. На перший погляд — це захоплююча детективна історія, що переносить нас у реалії середньовічного життя монахів 14 століття. За сюжетом, у одному з монастирів хтось вбиває ченців і вчений-францисканець Вільям, разом зі своїм учеником Адсо, починають вести власне розслідування. Це розслідування виводить їх на слід таємних інтриг і політичних заговорів. Та це тільки вершина айсбергу, адже «Ім’я рози» — майстерний приклад постмодерністської літератури і за цікавим сюжетом ховаються глибокі філософські питання. 

Ця книга варта прочитання, це 100%

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Rozetka

«Атлант розправив плечі» Айн Ренд

Атлант розправив плечі

Сюжет розповідає про альтернативний світ, у якому панує система “загального блага” та “справедливого розподілу”. Будь-які винаходи або підприємницькі успіхи стають надбанням суспільства, а не окремої людини. Не зважаючи на високі мотиви такого устрою, країна в депресії, а вчені, на котрих тримається усе, зникають безвісти. Це доволі суперечливий роман, та все ж сюжет захоплюючий для всіх, хто цікавиться темою особистісного розвитку, процвітання бізнесу та питаннями свободи.

Ще не читав цю книгу?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Grenka.ua

Найцікавіші книги світу: сучасна проза

Шукаєте цікаві книжки з сучасної прози? Вибір книжок тут величезний, але обрати дійсно інтересні книги може бути важко. Ми підготували для вас список книжок з захоплюючим сюжетом на різні теми.

«Прислуга» Кетрін Стокетт

Прислуга Кетрін Стокетт

Книга, що стала всесвітнім бестселлером та була екранізована у однойменному фільмі, переносить нас на південь Америки 1960-х років, у штат Міссісіпі. Ейбелін, головна героїня, завжди працювала служницею у білих людей. Роман починається з того, що подруга господині Ейбелін пропонує започаткувати ініціативу з побудови окремих туалетів для чорношкірих, мовляв, доведено наукою, що користування єдиним туалетом — негігієнічно та навіть небезпечно для білих. Так починається зворушливий, ба навіть сумний, але дуже цікавий роман про несправедливість, упередження, страшні реалії нашого світу і як головні герої намагаються з цим боротися знаючи, що це може коштувати їм усього.

Це книга, що лишає сильні емоції

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Похований велетень» Кадзуо Ішіґуро

Похований велетень Кадзуо Ішіґуро

На фоні містичної пост-Артурівської середньовічної Англії ми знайомимось з старою подружньою парою: Акселем та Беатрисою. Вони сильно люблять і підтримують одне одного, але майже не пам’ятають свого минулого. Раптово вони згадують, що у них колись був син і вирушають на його пошуки. Ця подорож відкриє багато минулих ран і образ, а нам доведеться задатись питанням — що краще: жити у забутті, але щасливо, чи мати пошрамоване серце знаючи правду? Детальну рецензію на книжку можна почитати у цій статті

Одна з улюблених книжок редакції

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Чоловік на ім’я Уве» Фредрік Бакман

Чоловік на ім'я Уве Фредрік Бакман

Якщо вам хочеться доброї історії, від якої теплішає на душі — ця книга має стати вашим вибором. Старий Уве — невиправний буркотун, якому всі заважають і взагалі всі навколо живуть якось неправильно і тільки те й роблять, що його дратують. Історія про циніка і зануду, котрий, за маскою байдужості, ховає добру і чутливу душу. Історія, що нікого не залишить байдужим.

Захотілось почитати?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Веріті» Колін Гувер

Веріті Колін Гувер

Новинка українського книжкового ринку 2021 — книга, що зірвала TikTok своєю популярністю. Колін Гувер — авторка відомих романів серед яких і трилер «Веріті». За сюжетом, молода письменниця Лоувен отримує запрошення закінчити роботу над книгою, яку почала писата відома авторка Веріті. Сама ж Веріті потрапила в автокатастрофу і тому не може закінчити роман. Лоувен погоджується і, починаючи працювати над романом, знаходить автобіографію Веріті, у якій заховані жахливі таємниці її життя.

Захоплюючий психологічний трилер

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Моя неймовірна подруга» Елена Ферранте

Моя неймовірна подруга Елена Ферранте

Елена Ферранте пише цікаві книги для жінок і про жінок, а її «Неаполітанський квартет» сколихнув весь літературний світ. «Моя неймовірна подруга» — перша книга з циклу про Лілу та Елену, дівчат, котрі дружать та змагаються між собою з самого дитинства. У цій книзі ми бачимо як дівчата ростуть на фоні Італії 1950-х років. Колоритний світ навколо них і яскраві особистості головних героїнь змусять вас дочитати цю книгу до кінця.   

Складна дружба та дуже цікава історія

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Фелікс Австрія» Софія Андрухович

Фелікс Австрія Софія Андрухович

Цікаві книги українською можна почитати у Софії Андрухович. Дії роману розгортаються у місті Станіславів (зараз Івано-Франківськ) на початку 20 століття. Історія розповідає про долю панночки Аделі та її служниці Стефанії. Вишукана атмосфера старого міста, непрості (і далеко не сестринські) стосунки між дівчатами і кінцівка, яка залишає місце для роздумів та уяви. На сайті є рецензія на роман «Фелікс Австрія».

Ми любимо і рекомендуємо цю книгу

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Grenka

«Усюди жевріють пожежі» Селесте Інґ

Усюди жевріють пожежі Селесте Інґ

Селесте Інґ показує нам ідеальну сім’ю Річардсонів у ідеальному містечку Шейкер-гайтс. На противагу, ми знайомимося з Мією та її дочкою Перлиною, котрі живуть в дорозі і рідко де оселяються довше ніж на декілька років. Історія тісно переплітає ці дві різні сім’ї, а сюжет піднімає багато гострих питань. Хто краще — біологічна мама, з котрою немовляти доведеться зводити кінці з кінцями, чи заможна прийомна мама, яка може забезпечити дитину? Чи може людина жити щасливо жертвуючи комфортом? Чи краще спокійне і розмірене життя, у якому все відбувається за правилами? 

Ідеальний варіант для книжкового клубу

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

Захоплюючі книги у жанрі нон-фікшн

Що почитати цікавого з нон-фікшн? Ми підготували шість книжок на різні теми. Об’єднує усіх одне — від них неможливо відірватись.

«Найкоротша історія часу» Стівен Гокінґ

Найкоротша історія часу Стівен Хокінґ

Стівен Гокінґ був одним з найвідоміших сучасних учених, що активно популяризували науку. «Найкоротша історія часу» — це зрозумілою мовою пояснені теорія струн, квантова механіка, чорні діри та теорії появи Всесвіту. Цікава книг для усіх, кого цікавить як був створений і як працює світ навколо нас. 

Книга, після якої почуваєшся розумнішим

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Sapiens. Людина розумна. Коротка історія людства» Ювал Ной Харарі

Сапіенс. Людина Розумна. Ювал Ной Харарі

Це приголомшлива книга про історію людства. Ювал Ной Харарі показує нам як людина розумна пройшла шлях від незначної ланки екосистеми до володаря екосистеми. Як пшениця та зернові підкорили людство? Як з’явились гроші? Чому історично існує гендерна нерівність? Та якою кількістю крові та жертв людству обійшлось його процвітання?

Книжка, що може змінити життя

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Grenka.ua

«Витончене мистецтво забивати на все» Марк Менсон

Витончене мистецтво забивати на все Марк Менсон

Соціальні мережі показують нам життя повне краси і успіху. Перевантаженість цим соціальним успіхом інших часто робить нас нещасними і демотивованими. Марк Менсон пояснює, що життя насправді завжди повне негативу і наше завдання — це навчитись з яким негативом варто справлятись, а на який забивати. Ми називаємо цю книгу ідеальною книгою для саморозвитку для тих, хто ненавидить книги для саморозвитку — детальніше читайте тут.

Те, що зараз треба?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Grenka

«Їжа для мозку» Ліса Москоні

Їжа для мозку, Ліса Москоні

Чудова книга для всіх, кому цікава тема правильного харчування, яке надає сили нашому мозку та тілу. У книзі авторка чітко і зрозуміло пояснює принципи харчування для кращих когнітивних здібностей, а також розвіює багато міфів пов’язаних з їжею та продуктами харчування (наприклад, міф про корисність оливкової олії). 

Корисна книжка, яку варто прочитати

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Grenka

«Становлення» Мішель Обама

Становлення Мішель Обама

Мішель Обама — одна з найвідоміших перших леді у цілому світі. Її успіхи вражають, а починання завжди надихають. У своїй книзі вона розповідає про своє становлення — шлях, повний як болі і розчарувань, так і тріумфів та перемог. Це яскрава та цікава історія, здатна мотивувати кожного з нас. Якщо ви шукаєте ще більше книг для мотивації та саморозвитку — рекомендуємо ось цю підбірку на нашому сайті.

Сподобалась книжка?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Хвороба як метафора» Сьюзен Зонтаґ

найцікавіші книги світу

У своїй книзі Сьюзен Зонтаґ розглядає три основні хвороби людства, такі як туберкульоз, рак та СНІД, і те, з якими метафорами вони у нас асоціюються. Так, для прикладу, багато відомих людей, таких як Байрон, Бронте, Кафка, Чехов, хворіли на туберкульоз і романтизували його завдякі своїй творчості. Хворобливий вигляд, що мав хворий на туберкульоз, вважався привабливим. Відома філософиня проводить унікальний екскурс у метафоричні значення цих захворювань і закликає нас позбутися них заради нашого ж майбутнього.

Книга, що змінює погляд на речі

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

Цікаві книги здатні зачарувати, змусити не спати і по-іншому подивитися на життя. Сподіваємось, вам сподобалась наша підбірка. Діліться у коментарях, що ви вже читали, а що тільки плануєте.