Солодкі шістнадцять… Чи сімнадцять, чи вісімнадцять… Ех… Виявляється, не такі уже й солодкі, якщо ви живете у найжорстокішому, найрозпуснішому, найгнилішому місті, належите до банди «Покидьків» та ще й вчиняєте злочини.

Книга «Шістка воронів» Лі Бардуґо, американської новелістки ізраїльського походження, саме про таке місто Кеттердам та його шістьох зухвальців.

Цей динамічний та непередбачуваний фентезі-екшин завоював прихильність читачів з усіх куточків світу, став бестселером The New York Times і USA Today, а також отримав нагороди у номінаціях «Найкращі молодіжні книги» і «Найкращий міжнародний роман» та премію «Темпліс» у Естонії, Німеччині та Іспанії відповідно.

Наша редакція Readmodo додала «Шістку воронів» до підбірки топ-8 книжок видавництва Vivat , а також книг у жанрі фентезі для вашого кошика бажанок .

Якщо ж ви вже її прочитали, то певно знаєте, що «Шістка воронів» входить до дилогії «Кеттердам» та має другу частину, продовження цієї історії, – «Королівство шахраїв».

У обох книгах Лі Бардуґо все чіткіше і яскравіше розкриває авторський фентезійний світ Гришаверс (Grishaverse), який вона почала створювати ще у трилогії «Гриша»: країна Равка з її особливими законами, легіон найманців-«Гришників» (або ж «Гришів») із суперможливостями та боротьба на виживання.

Ось що вас чекає у «Шістці воронів»

Кого б ви взяли з собою, плануючи таку ризиковану справу, як викрадення, за яке вам обіцяють чималу винагороду?

Безсумнівно, того, кому нема чого втрачати, як і вам, а ще того, хто може бути корисним.

Каз Бреккер, відомий на все місто бандит під прізвиськом «Нечисторукий», так і робить.

Він збирає ватагу аутсайдерів, як і він сам. Всі шестеро молодих людей – відчайдухи та розбійники:

  • Каз – талановитий злодій.
  • Інеж – найманка, яка вправно володіє ножами.
  • Джаспер – снайпер із гральною залежністю.
  • Ніна – «Гриша» з колосальними надздібностями та даром до мов.
  • Вілан – син купця з талантом до вибухівки.
  • Матаяс – колишній арештант, ловець відьом.

Їхнє завдання – схопити творця наркотика, що викликає сильну залежність і посилює вроджені магічні здібності надлюдей-«Гришників».

Але що як не все піде за планом? Що як моральний тиск та перешкоди на шляху будуть занадто великими, щоб виконати завдання?

Останні сторінки розкриють усю геніальність задумів та покажуть, хто є хто у цій гонитві за винагородою.

Якщо ще не готові зазирнути у книгу, пропоную вам познайомитися трошки ближче з бандою «Покидьків».

Знайомство з «Покидьками»

У «Шістці воронів» слово «покидьки» відкриє для вас зовсім інші конотації.

А особливо, коли ви пізнаєте кожного з шістьох героїв краще, зазираючи у найпотаємніші куточки їхніх душ та розкриваючи те, в чому вони би ніколи і нікому не хотіли зізнатися, навіть самим собі.

Почнемо з ватажка цієї банди, звісно ж.

Каз

Якщо ви вже ознайомилися з життям та творчістю Лі Бардуґо, прочитавши попередню статтю редакції Readmodo, то вас вже не здивує той факт, що головний герой почасти змальований із самої авторки. Він також має ваду зі здоров’ям, страждає на схожі симптоми та користується ціпком.

Як ви думаєте, чому Каз погоджується на завдання?

Отримати величезне багатство?

Все набагато складніше. І ви в цьому переконаєтеся, коли прочитаєте «Шістку воронів».

Інеж

У свої шістнадцять Інеж вже встигла попрацювати у домі розпусти.

Здавалось би, що вона мусила втратити всю свою скромність після такого, але насправді, вона чітко відчуває, що є певні межі.

Вас точно не залишать байдужими її потужна глибина думок і напрочуд добре серце.

Інеж відчайдушно хоче чинити правильно та звільняти рабів, таких, як вона сама. Вона пройшла через пекло, але вийшла з нього сильною та загартованою.

Джаспер

В погоні за адреналіном Джаспер робить імпульсивні, необдумані вчинки.

Він саркастичний та дотепний, завжди живе на межі та намагається запхати почуття невдахи, яке ятрить його зсередини, кудись у найвіддаленіший закуток душі.

Матаяс

В’язниця зробила з Матаяса холодного, жорстокого та сповненого ненависті підлітка. Жадоба до помсти за свою сім’ю і за рік ув’язнення не покидає його ні на хвилину.

Вілан

Найдобріший і найніжніший з шістки. Його лірична та сором’язлива натура інколи навіть не зовсім пасує тому злу, до якого він причетний.

Ніна

Ця весела, щира, ідеалістична та розумна дівчина виросла у дитячому будинку, де зазнавала постійного булінгу. Однак вона зуміла за себе постояти, відкривши в собі шалену силу.

От і познайомилися.

А тепер хутчіше біжіть за книжкою, щоб осягнути всю гостроту і заплутаність стосунків і дізнатися, через що цій шістці доведеться пройти, щоб не дозволити зламати себе знову.

Шістка покидьків, шестеро вигнанців чи шість глибоко травмованих підлітків?

Кожен з персонажів має свою особливу історію та минуле, від якого не так легко втекти. Читаючи книгу, ви можете просто фізично відчути їхній біль та переживання, вголос закричати від тих тортур, яких вони зазнали.

Чи можна шкодувати пройдисвітів та злодіїв?

Вирішувати вам.
Але оте цокання ціпка Каза по бруківці відбивалося у мене всередині тисячами людських криків від страждань, наруги над гідністю та честю, над самим правом жити.

Як зізнається сама письменниця, вона часто відчуває, як вони з Казом на пару кульгають життєвим шляхом, роблячи кроки, сповнені болю.

Вже не кажучи про символізм самої тростини, прикрашеної вирізьбленою головою ворона з підкреслено гострим дзьобом.

Вона слугує не тільки зброєю та захистом від агресії, а й натхненним символом боротьби та стійкості.

Він (символ) підкреслює значущість внутрішньої сили у кожному з нас і апелює до відваги та мужності.

Особливо, наша міць як народу стає відчутною під час теперішніх подій, а саме звірств, які росія коїть в Україні.

Боротися до кінця і вистояти. Навіть з поламаними крилами. Навіть коли здається, що сил зовсім не лишилося.

Кому точно сподобається книга

З перших сторінок «Шістки воронів» вам може видатися, що ви потрапили на один з найгаласливіших ринків, переповнений людьми та подіями, де ви нікого не знаєте і не розумієте, що взагалі відбувається.

Хто такий Джуст?

Що за перемови відбудуться між бандами і чому повітря точно пахне насиллям?

Але чим пильніше ви придивляєтеся, тим більше вас затягує у вир подій.

Хтось оцінить розкішну подачу дійств та персонажів, з ідеально прописаними метафорами та порівняннями, які вражають легкістю читання, але в той же час потужним смисловим навантаженням.

Хтось може отримати насолоду від здорового гумору, сарказму та дотепів, так майстерно вплетених у наратив.

Комусь припаде до душі пригодницька сторона книги, її гостроцікаві моменти і авантюрні повороти, які несуть стрімголов до розв’язки і крутого фіналу.

Ви будете всотувати кожну краплинку фентезійності цього неймовірно захопливого всесвіту до останнього слова і точно знайдете для себе розуміння того, наскільки реально коли-небудь здійнятися в небо так само високо знов, якщо доля зламала вам крила і кинула помирати напризволяще.

Не забудьте поділитися своїми враженнями від «Шістки воронів» у коментарях.