У пошуках нового хобі людина часом звертається до чогось зрозумілого і, на перший погляд, легкого — адже читати вміють всі? Але не все так просто, скажемо ми. Тільки-но ви подумали, що пережили фінансові витрати на читання, як воно намагається зіпсувати ваше життя у інший спосіб. 

Отож, у цій статті ми поділимося з вами власними спостереженнями того, як читання дійсно може псувати життя.

У вас з’являється критичне мислення…

…і його побічні ефекти. 

Після багатьох прочитаних книжок ви вже не можете сприймати слова інших на віру і аналізуєте все, що вам говорять, а також часто ставите слова інших під сумнів.

Ваші одногрупники і колеги думають, що ви вискочка. Ваші викладачі і керівники помічають, що ви дивитеся на них “якось не так”. Як саме? Ніхто не може пояснити, але “якось не так”. Всім навколо здається, що ви за ними слідкуєте.

Як боротися: змиритися, адже ви не перша і не остання людина, яку вважали зарозумілою через великі знання, і компанію вам складуть Ніцше і Вольтер. На щастя, методи боротьби з розумниками пом’якшилися з часів Джордано Бруно.

Ви починаєте говорити із собою…

…і це нормально.

Ви можете “випасти” з реальності, особливо, коли не хочете в ній бути. Наприклад, на батьківських зборах. Світ у вашій голові, навіяний художнім твором, який ви наразі читаєте, набагато цікавіший за реальний. Ви уявляєте себе героєм або героїнею і думаєте, що би зробили на їхньому місці. Якщо в книзі є батальні сцени, то обдумовуючи їх, ви починаєте махати руками і люди поряд з вами шукають очима, де показують матч «Динамо» Київ. 

Рефлексія — один із методів пізнання себе і особистого розвитку. Її визначають як притаманну лише людині здібність переосмислювати свої мотиви, вчинки та емоційні реакції. Якщо художня література викликає у вас бажання подумки долучитися до досвіду героя і пережити ситуацію в своїй голові, значить ви схильні до самоаналізу. 

Як боротися: блютуз-гарнітура. З навушником у вусі ви можете кивати собі в трамваї скільки завгодно і не викликати подиву.

Вас важко здивувати…

…бо все вже написано.

Доки весь світ спочатку дивився оригінальну трилогію «Зоряних війн», потім чекав на пріквели, а потім не дуже чекав на сіквели — вам було все одно, бо ви вже читали «Дюну»

У школі вам було нецікаво долучатися до баталій між командами Едварда і Джейкоба, бо ви давно прочитали «Інтерв’ю з вампіром», а коли однокласниці перейшли на «Голодні ігри», було досить прикро, адже «Королівську битву» в класі читали лише ви.

І можливо весь світ полюбив «50 відтінків», але що є в них, чого не було в «Історії О.»? Ви не в змозі насолодитися жодним світовим трендом, бо ви це вже десь бачили. 

Як боротися: вступайте в антифандоми. Там ви зможете бути в тренді, і заразом сказати все, що ви думаєте про свіжість деяких ідей.

В квартирі не вистачає місця…

…а у вас – часу на прибирання.

Колекцію паперових книжок потрібно доглядати. На них осідає пил, в них живуть комахи, а самі книги займають місце, яке можна було б використати більш продуктивно.  

Чим більше на полиці книжок, тим більше часу потрібно щоб очистити їх від пилу та розставити все назад, але ви не хочете купувати електронні книги, бо в них “нема душі”.

Як боротися: book swap. Зберіть книги, які не мають колекційної або особистої цінності для вас, та віднесіть на захід обміну книгами у своєму місті. Так, обмін означає, ви принесете назад скільки ж книжок, скільки віднесли, але в майбутньому вам не доведеться купувати нові книжки і множити їх без потреби.

Як ще книги псують ваше життя? Діліться думками у коментарях.