У цій статті ви знайдете книги про криптовалюту, які будуть корисними як і новачкам, так і вже досвіченим інвесторам.

Світ та технології невпинно змінюються. Якщо колись люди інвестували у нерухомість, цінні папери чи золото, то зараз багато хто вибирає криптовалюту. Це різновид цифрової валюти, що базується на технології блокчейну. На подібних інвестиціях можна добряче заробити, тобто примножити власні кошти у декілька разів, однак можна й втратити, якщо не вивчити всі тонкощі цього ринку. Для багатьох тема трейдингу є надто складною.

Банально більшість людей не розуміють значення навіть малої частини термінів, які тут зустрічають. Наприклад, такі поняття як бід, аск, бичачий та ведмежий ринок, майнінг, блокчейн, той же біткоїн і багато інших слів значення яких відоме далеко не всім.

Щоб якось почати розбиратися в тематиці можна купувати різноманітні курси, яких на ринку вже дуже багато. А ще краще та доступніше просто почитати актуальні книги про криптовалюту написані провідними експертами. Інформація в них частенько подана простою мовою, спеціально, щоб адаптувати подібну літературу під читачів, які лише починають цікавитися цим напрямком.

Книги про криптовалюту та блокчейн

«Біткоїнові мільярдери. Правдива історія про геніальність, зраду та реванш» Бен Мезрич

«Біткоїнові мільярдери. Правдива історія про геніальність, зраду та реванш» Бен Мезрич

Занурься в історію успіху та інтриг, що стоять за створенням біткоїна.

  Купуй на:

Книги про криптовалюту українською мовою — це не лише навчальні посібники та словники, які тлумачать різноманітні терміни. Часто це видання схожі за стилем на художню літературу, які читати не лише пізнавально, а й цікаво. Наприклад, як ось ця робота Бена Мезрича в котрій йдеться про братів близнюків Тайлера та Кемерона Вінклвоссів. Вони, маючи за плечима чимало досягнень, в тому числі й участь в Олімпійських іграх, вирішують стати венчурними інвесторами. Проте після скандалу з Цукербергом, який закінчився судовими розбираннями, брати розуміють, що навряд чи хтось захоче співпрацювати з ними саме у фінансовій сфері.

Полетівши відпочивати на Ібіцу, близнюки знайомляться з чоловіком, який розповідає їм, що наразі у світі починається нова ера, яка називатиметься криптовалютою. На той момент ніхто не знав, чи стане це великим проривом, чи повним провалом. Однак брати загорілися ідеєю вивчити цей напрямок і через деякий час це принесло шикарні результати. У 2017 році Тайлер та Кемерон стали першими біткоїновими мільярдерами. Про те, як їм це вдалося теж описується у цій книзі.

«Золотий Ґрааль криптовалютного трейдингу» Андрій Мероник

«Золотий Ґрааль криптовалютного трейдингу» Андрій Мероник

Отримай унікальні стратегії криптотрейдингу для пошуку твого золотого Ґрааля.

  Купуй на:

Це видання більш навчального характеру, однак подане у легкому, зрозумілому та навіть подекуди гумористичному стилі. Автор кілька років вивчав що таке трейдінг та як це все працює. Проводив різноманітні експерименти, досліджував торгові алгоритми, в результаті чого дізнався багато цікаво про ринок криптовалюти. Власне всі ці знання він й передає читачам своєю роботою.

«Технології блокчейн та криптовалюта: ризики та кібербезпека» Юрій Когут

«Технології блокчейн та криптовалюта: ризики та кібербезпека» Юрій Когут

Вивчи, як блокчейн та криптовалюта впливають на кібербезпеку і які ризики існують.

  Купуй на:

А ось ця книга — це справжній посібник, інструкція та велика теоретична база, яка буде корисною як початківцям, так і профільним фахівцям, які вже трохи або й добре орієнтуються у сфері криптовалюти.

З книги ви дізнаєтесь:

 1. Багато теорії щодо історії виникнення криптовалюти, що таке біткоїн, та як ринок цифрових активів регулюється на державному рівні в Україні й інших країнах світу.
 2. Про технологію блокчейн, та як вона може застосовуватися у сучасному світі окрім криптовалютного ринку.
 3. Порівняльну характеристику багатьох видів криптовалюти, адже біткоїн це лише один із безлічі цифрових грошей. Насправді їх дуже багато і щодня створюються нові види.
 4. Інформацію про криптовалютні біржі, гаманці та особливості їх функціонування.

Словом, це справжня настільна книга для всіх хто хоче дізнатися максимум інформації про цю галузь, або ж вдосконалити вже наявні знання.

«Блокчейн-революція. Як технологія, що лежить в основі біткойна та інших криптовалют, змінює світ» Дон Тапскотт, Алекс Тапскотт

«Блокчейн-революція. Як технологія, що лежить в основі біткойна та інших криптовалют, змінює світ» Дон Тапскотт, Алекс Тапскотт

Дізнайся, як блокчейн змінює економіку та суспільство, відкриваючи нові можливості.

  Купуй на:

Ще одна дуже пізнавальна книжка, яку створили експерти з різних сфер діяльності. Вони спробували більше вивчити про блокчейн технологію та те, як вона вплине на майбутнє. Мало хто знає, але блокчейн — це технологія, активний розвиток та популяризація якої може витіснити з ринку певні професії, чи зробити їх застарілими або просто непотрібними.

Як все це вплине на малий та великий бізнес та на принципи ведення бізнесу? До чого тут штучний інтелект і чи буде він взаємодіяти з ринком цифрової валюти й технологією блокчейн в цілому.

Чи зміниться життя простих людей, наприклад, у таких питаннях, як оплата товарів та послуг, подорожі, оформлення кредитів тощо. І найголовніше, яку перспективу має весь цей рух та чи варто сьогодні вірити криптовалюті й інвестувати в неї.

Згідно з багатьма рецензіями та відгуками на цю книгу, читається воно досить легко, а інформація в ній подана просто й доступно. Тобто це гарний варіант як для тих хто розуміється в крипті, так і для повних аматорів.

«Життя після Google. Занепад великих даних і становлення блокчейн-економіки» Джордж Гілдер

«Життя після Google. Занепад великих даних і становлення блокчейн-економіки» Джордж Гілдер

Поглянь на майбутнє технологій і економіки без домінування Google через призму блокчейна.

  Купуй на:

Автор книги Джордж Гідлер є візіонером технологій та культури й у своїй книзі він розповідає про те, як насправді Кремнієва долина переживає появу криптовалюти та технології блокчейну. Гідлер впевнений в Google всі на межі нервового зриву, адже їхня ера добігає кінця.

Що мається на увазі? Якщо коротко, то автор вважає, що пошукова система гугл з усіма її картами, поштою та календарями — це чудово, але все це тримається лише завдяки рекламі, через котру компанії змушені вкладати безліч коштів у власне просування.

Одним з неабияких плюсів Google була безпека даних, яку вони гарантували всім користувачам. Та з появою штучного інтелекту виявилося, що вся ця система, зокрема паролів, не зовсім надійна.

Автор підводить до того, що вирішити цю проблему, убезпечити міжнародні платіжні системи та врегулювати рекламу допоможе блокчейн. Натомість Google, що побудований на машинному інтелекті, відійде в історію.

П’ятірка кращих книг про інвестиції

«Інвестування» Ольга Петухова

«Інвестування» Ольга Петухова

Зрозумій основи інвестування та як правильно вкладати гроші з корисними порадами.

  Купуй на:

Якщо ви хочете займатися криптовалютою, недостатньо читати лише книги про біткоїн чи майнінг. Тематика інвестування теж потребує рівноцінного вивчення. Добірку книг про інвестиції найкраще почати з цього посібника, який містить все від теорії до практичних завдань, тестів та має термінологічний словник. Ця книга є у програмі навчальних закладів, де студенти здобувають спеціальність у напрямку фінансів та кредитування.

Також у нашій статті про саморозвиток, є підкатегорія книжок для фінансової грамотності — можливо, ви знайдете щось цікаве і там.

Щоправда, книга легко читається й тими, хто не причетний до подібних професій, але хоче отримати бодай базові знання у даній галузі.

«Мистецтво фандрейзингу» Алехандро Кремадес

«Мистецтво фандрейзингу» Алехандро Кремадес

Опануй мистецтво залучення інвестицій та фінансування своїх проектів з досвіду експерта.

  Купуй на:

Для початку коротке визначення поняття фандрейзингу. Це процес залучення коштів чи будь-яких інших ресурсів, часто на благодійній основі, які потрібні для розвитку певного проєкту чи компанії в цілому.

Тобто ця книга буде неймовірно корисною для тих, хто саме шукає капітал для якогось власного проєкту чи стартапу. У книзі автор розкриває секрети — де шукати допомогу, як покроково йти до мети, і як ефективно залучати ту кількість ресурсів, яка вам потрібна. Це радше не посібник, а детальна інструкція з безліччю практичних порад, які є дієвими.

«Особисті інвестиції. Збірник самарі»

«Особисті інвестиції. Збірник самарі»

Озбройся знаннями для розумних особистих інвестицій з цією збіркою порад.

  Купуй на:

Самарі — це книжки, чи то оповідання в котрих у стислій формі розкриваються ключові ідеї різних світових бестселерів. У дану добірку ввійшло аж 12 самарі провідних авторів, які знають все про успіх, інвестиції, стратегії, правила примноження капіталу та багато іншого.

До цієї книги ввійшли такі самарі бестселерів, як «Думай і багатій», «Як заробити на сміттєвих облігаціях», «Розумний інвестор. Стратегія вартісного інвестування» та ще дев’ять не менш відомих видань.

З книжки «Особисті інвестиції» можна дізнатися багато як практичних порад, щодо того як діяти у тій чи іншій ситуації, так і психологічних речей, що дозволяють змінювати мислення. Наприклад, визначити, що вас тригерить і не дозволяє рухатися вперед та добиватися успіху. Дізнатися в чому різниця між багатими та бідними людьми (і тут не про капітал). Почитати про риси, які притаманні всім успішним людям. Зрештою отримати непогану теоретичну базу стосовно фінансової грамотності, азів інвестування та багато іншого.

Ця книга — це справжня знахідка для людей, які хочуть розширити власний світогляд, змінити погляди на безліч речей і в результаті докорінно поміняти власне життя та матеріальне становище.

«Правила інвестування Воррена Баффета. Як зберігати та примножувати капітал» Джеремі С. Міллер

«Правила інвестування Воррена Баффета. Як зберігати та примножувати капітал» Джеремі С. Міллер

Навчись інвестувати як Воррен Баффет і зроби свій капітал працюючим.

  Купуй на:

Книга безумовно варта уваги хоча б через те, що головний її герой Воррен Баффет один з найуспішніших інвесторів у світі. А ще він мав так званий власний стиль і методику ведення справ. Його наслідували й наслідують й по сьогодні. У 1956 році Баффет, маючи вже на той час успішну компанію, започаткував традицію, чи то правило писати листи усім акціонерам. У цих листах він розповідав про те, як йдуть справи у компанії, чим він керується ухвалюючи ті чи інші рішення тощо. Джеремі Міллер, який є інвестиційним аналітиком, досконало вивчив зміст усіх цих листів й на основі них написав цю книгу.

Вона безумовно буде корисною усім власникам бізнесу, а також тим, хто лише хоче розпочинати власну справу.

Комплект коуч-плакатів Особисті інвестиції

Комплект коуч-плакатів Особисті інвестиції

Підвищуй свої знання з особистих інвестицій з цими інформативними коуч-плакатами.

  Купуй на:

Завершити добірку книги про інвестиції хочеться унікальним коуч плакатом, що складається з багатьох яскравих інфографік. Всього їх 12 і кожна з них висвітлює якусь конкретну тему, що стосується інвестування.

Є тут, як доволі загальні теми, наприклад, як не витрачати зайвий раз кошти та як виділити з власного бюджету гроші для інвестування. Також підіймаються й складніші питання, на кшталт «Як влаштований фондовий ринок». Про облігації, акції, фонди, портфель інвестора та багато іншого, що буде цікаво всім, хто хоче не лише навести лад у власних фінансах, а й примножувати їх.

Всі ці книги про криптовалюту та інвестиції доступні українською мовою. Для тих, хто володіє англійською, перелік буде значно ширшим, адже за кордоном ця тема вивчається та підіймається значно активніше. Однак й цієї добірки буде цілком достатньо, щоб отримати уявлення про криптовалюту, про славнозвісну технологію блокчейн. А також про основи інвестування, які власне знадобляться не лише власникам біткоїнів, а й звичайних фіатних грошей (гривня, долар, євро тощо).