Хочете почитати цікаву і коротеньку історію, але не знаєте яку?

Шукаєте ідеальну книгу на вихідні?

А може ви вже довгий час не читали і хочете повернути звичку читати книжки?

Редакція Readmodo підготувала для вас список невеликих за обсягом, але дуже цікавих книг. Їх можна прочитати за один вечір, але при цьому запам’ятати на все життя. 

Короткі книги з класичної літератури — 11 книжок

«Колгосп тварин» Джордж Орвелл

Колгосп Тварин Джордж Орвелл

Кількість сторінок: 120

Джордж Орвелл у своїй характерній алегоричній манері розповідає про часи становлення СРСР. Повість охоплює революцію 1917 року, а також ті обіцянки, котрі ніколи б не знайшли  втілення. Часи репресій, масових розстрілів, життя людей, які потрапили у сталінські концтабори. Особливість книги в тому, що її головні герої – тварини. Питання в тому, чи сильно різняться вони с людьми?

Хочеш придбати цю книгу?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Великий Гетсбі» Френсіс Скотт Фідзжеральд

Великий Гетсбі Френсіс Скотт Фідзжеральд

Кількість сторінок: 200

Найвідоміший роман автора, абсолютна класика, унікальна та геніальна проза. Ф. С. Фідзжеральд майстерно описує повоєнне покоління, життя якого приховує психологічну надломленість та жагу до яскравого життя. Джей Гетсбі переслідує лише одну ціль – розбагатіти якомога швидше та одружитися з коханою жінкою, але його мрія про сімейне щастя та вічне кохання відрізняється від реального життя…

Зацікавила книжка?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Старий і море» Енрест Гемінґвей

Старий і море Енрест Хемінгуей

Кількість сторінок: 104

Мабуть, один з найвідоміших, а також останній роман Ернеста Гемінґвея, який було опубліковано при його житті, показує людину в боротьбі з природою, її відмову піддатися стихії. Книга розповідає історію старого рибалки Сантьяго, котрому, вперше за довгий час, пощастило і велика риба потрапила на його гачок. Тепер Сантьяго варто втримати рибину на гачку, але це виявиться справжнім випробуванням. Роман-притча, у якому небагато слів, але дуже багато сенсу. 

Хочеш прочитати?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Маленький принц» Антуан де Сент-Екзюпері

Маленький Принц Антун де Сент Екзюпері

Кількість сторінок: 96

Чудова, чуттєва та захоплююча книжка, яка відкриває перед читачем світ таємничої казки. Діти побачать в ній ліричні казкові цікавості, а дорослі знайдуть глибинний зміст, сповнений філософії та глибоких думок. Видатному письменнику, поету і просто неймовірній людині вдалося створити справжній шедевр, в якому йдеться про вічне – добро, милосердя, любов, відповідальність та мрійливість.

Зацікавила ця книга?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«451° за Фаренгейтом» Рей Бредбері

Рей Бредбері 451 за Фаренгейтом

Кількість сторінок: 144

Роман-антиутопія, що описує події найближчого майбутнього, про яке навіть страшно подумати. Пожежники більше не гасять пожежі. Вони спалюють будинки, перетворючи на вогонь будь-які знайдені книги. Люди не мають потреби в літературних творах, практично не ходять пішки, а спілкування один з одним відсутнє взагалі. Як зберегти безцінні книги для майбутніх поколінь? Та чи зможе хтось протистояти жахливій системі?

Хочеш придбати книгу?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Перевтілення» Франц Кафка

Перевтілення Франц Кафка

Кількість сторінок: 84

Відома новела австрійського письменника показує читачеві, що наше життя є сукупністю абсурдних та неймовірних подій, кожна з яких може статися насправді. Історія чоловіка, котрий одного ранку прокинувся з усвідомленням того, що він перетворився на комаху. Звучить абсурдно, чи не так? Та вся ця історія — символічна і ми спостерігаємо, як “той, хто став не таким як всі” втрачає підтримку та розуміння близьких і залишається сам на одинці зі своїм горем.

Хочеш почитати «Перевтілення»?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Фундація» Айзек Азімов

Фундація Айзек Азімов

Кількість сторінок: 224

Цикл науково-фантастичних романів, який став справжнім шедевром і 1966 року був удостоєний премії Г’юго за «найкращу фантастичну серію всіх часів». Трохи більше 200 сторінок, але повірте — воно того варте. За сюжетом, на велику Галактичну Імперію чекає розруха, а майбутнє передвіщає тільки руйнацію та війни. З метою зберегти все краще, що існує у людства, психоісторик Гарі Селдон пропонує створити Фундацію — унікальну скарбницю надбань людей, яка колись стане початком нової цивілізації. Ідея чудова, та людська жага до грабунку та влади може звести усі зусилля Гарі Селдона нанівець.

Зацікавила книга?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Мистецтво війни» Сунь-цзи

Мистецтво війни Сунь-цзи

Кількість сторінок: 92

Найвідоміший древньокитайський трактат написаний великим китайським полководцем Сунь-цзи. На перший погляд, це книга про тонкощі підготовки до війни, її ведення та управління військом.  Та цей трактат не про дослівне сприйняття. За тонкощами ведення війни приховані секрети мистецтва дипломатії, ефективного планування, роботи над розробкою стратегій і тактик. Це, мабуть, одна з найперших книжок з менеджменту та лідерства, яка не перестає втрачати актуальності і у наш час.

Хочеш почитати «Мистецтво війни»?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«І не лишилось жодного» Агата Крісті

І не лишилось жодного Агата Крісті

Кількість слів: 208 

Найвідоміша англійська письменниця у жанрі детективної прози створила один із кращих детективів XX століття. Сюжет залишається актуальним донині і ми часто бачимо як його реалізовують у нових книгах та фільмах («Гра в кальмара» — теж варіація цього сюжету). Десять незнайомців отримують запрошенням приїхати на далекий Солдатський острів. Їм не відомо, хто їх запросив і з якою метою. Аж раптом хтось починає вбивати гостей по одному. З кожним убивством зникає одна з десяти статуеток, що символізує того чи іншого гостя. Читачам пропонується слідкувати за розгадкою загадкових убивств, які дивним чином пов’язані з дитячої лічилкою. 

Захотілось почитати?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

Також рекомендуємо переглянути підбірку книжок Дена Брауна – хоч у них і більше ніж 200 сторінок, сюжет настільки захопливий, що ви й не помітите, як опинились у вирі подій і прочитали вже набагато більше.

«Деміан» Герман Гессе

Деміан Герман Гессе

Кількість сторінок: 216

Роман німецького письменника, який розповідає історію дорослішання та духовних пошуків Еміля Сінклера. Розставання з дитинством і зіткнення з дорослою дійсністю дається Емілю насилу, здається, ніби ось-ось темрява поглине останні проблиски світла. Але таємничий однокласник Деміан якимсь чудом приходить хлопчику на допомогу. Сюжет розкриває непрості філософські та психологічні проблеми. Непроста книжка, але однозначно того варта, якщо вам цікава творчість Германа Гессе.

Зацікавила книга?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Диявол і Господь Бог» Жан-Поль Сартр

Диявол і Господь Бог

Кількість сторінок: 160

Французький філософ, представник атеїстичного екзистенціалізму та письменник Жан-Поль Сартр у властивій йому філософській манері зібрав події у Німеччині XVI століття в одну книгу. Історико-філософська драма охоплює часи Селянської війни. Письменник на сучасний лад розглядає вічні питання Добра і Зла, а також позицію вільної людини у цьому світі. Ще одна книга, яку аж ніяк не назвеш звичайним легеньким романом, але це ідеальний варіант, якщо ви хочете познайомитись з творчістю автора, а також екзистенціалізмом в літературі.

Бажаєш придбати цю книгу?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

Книги до 200 сторінок — сучасна проза

«Шляхи життя» Фредрік Бакман

Шляхи життя Фредрік Бакман

Кількість сторінок: 144

Шведський письменник зміг відповісти на головне питання – що означає бути людиною? Збірка з двох його творінь, в одному з яких сюжет розгортається навколо подій, що надихають, де геніальні люди, втрачаючи пам’ять, зберігають щось важливіше; а в іншому одне знайомство змушує переосмислити всі свої помилки, прийняти кардинальне рішення, від якого залежить чиєсь життя. Зворушливі та емоційні розповіді про справжні життєві цінності, про сенс усіх досягнень, перемог, невдач, про кохання та неминучу смерть.

Хочеться познайомитись з творчістю Бакмана?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Кораліна» Ніл Ґейман

Кораліна Ніл Ґейман

Кількість сторінок: 192

Англійський письменник-фантаст Ніл Ґейман — автор книги «Американські боги», а також геніальної дитячої повісті «Кораліна». Переїзд у новий будинок обернувся для юної Кораліни цілою купою подій: знайомство з дивними сусідами і з чорним котом, що переслідує її; з незвичайними дверима, що завжди замкнені. За ними – новий, але такий схожий світ, у якому все так, як мріяла Кораліна, а батьки завжди веселі та турботливі. Але є одне “але”. Замість очей, у батьків дівчинки чорні ґудзики і це до моторошного жаху її лякає. Хто ці люди та чи вдасться юній Кораліні повернутись у звичний світ?

Сподобалась книга?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Мій дід танцював краще за всіх» Катерина Бабкіна

Мій дід танцював краще за всіх, Катерина Бабкіна

Кількість сторінок: 144

Катерина Бабкіна – одна з найяскравіших українських письменниць – створила серію оповідань, поєднавши в один сюжет історію п’яти родин. Діти з цих сімей познайомились у школі у перший рік незалежності України та залишилися друзями на все життя. Книга розповість, як прийняти минуле, як події, навіть невідомі, впливають на нас, про зв’язок поколінь, любов, прийняття та самостійність. Але головна думка полягає в тому, що навіть самотні і зламані мають шанс вижити і жити щасливо.

Зацікавила ця книжка?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Ноктюрни. П’ять історій про музику та смеркання» Кадзуо Ішіґуро

Ноктюрни, Кадзуо Ісігуро

Кількість сторінок: 216

Перша збірка оповідань уродженця Японії, англійського письменника Кадзуо Ішіґуро, що складається з п’яти дивовижних історій про чарівну, неймовірну силу музики та сутінків. Вони об’єднані темою, метафорами та персонажами, що об’єднують цілісну вишукану картину. Музика здатна змінювати життя, закохувати, надихати та штовхати на найнесподіваніші вчинки. І все це — у 216 сторінках.

Думаєш придбати книгу?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Витончене мистецтво забивати на все» Марк Менсон

Витончене мистецтво забивати на все. Марк Менсон

Кількість сторінок: 160

Сучасне суспільство – заручник успіху, де від вас всюди вимагають бути розумнішими, багатшими, більш продуктивними, щасливішими. Надмірна зацикленість на позитиві, що пропагується суспільством, лише оголює наші страхи, нагадує, чого ми не зробили, чого не досягли, а які мрії так ними й залишилися. У своїй геніальній та дотепній книзі Марк Менсон відповість на запитання: як стати по-справжньому щасливим? Секрет у оволодінні мистецтвом пофігізму. Рецензію на книгу можна прочитати у цій статті.

Плануєш читати?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Наші душі вночі» Кент Гаруф

Наші душі вночі, Кент Ґаруф

Кількість сторінок: 160

Американський письменник Кент Гаруф у своєму останньому романі перенесе читача до невеликого та тихого містечка Голт. На цей раз ви познайомитесь с Едді та Луї – немолодими сусідами, які багато років живуть на одному і тому ж місці. Їх об’єднують будинки, надто великі і пусті для них, та болісне почуття самотності після смерті другої половинки. Одного вечора Едді завітає до Луї з незвичайною пропозицією… Дуже зворушлива історія, наповнена глибинними почуттями та ніжністю.

Цікавить книга?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Ерік» Террі Пратчетт

Ерік Террі Пратчетт

Кількість сторінок: 152

Новачок у питаннях демонології Ерік ладен укласти угоду з дияволом заради здійснення своїх бажань. Та при спробі викликати демона, що мав виконати три його бажання, він викликав дещо недолугого чарівника Ринсвінда. На подив, три бажання Еріка починають здійснюватися, але далеко не так, як він про це мріяв.

Сподобалась книга?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Кафе на краю світу» Джон П. Стрелекі

Кафе на краю світу, Джон Стрелекі

Кількість сторінок: 128

Книга, що зробила звичайного бізнес-консультанта Джона П. Стрелекі знаменитим письменником та натхненником для багатьох. Кожна людина з різною періодичністю ставить собі одні і ті самі питання про те, ким вона є, про власне призначення, про обраний шлях і про істинне щастя. Знайти відповіді не так просто. Знайти свій шлях ще складніше. Джон терпить невдалі спроби осмислити своє життя рівно до тих пір, поки випадково не потрапляє до загадкового кафе. Книга, що змусить і вас задуматись, переосмислити та заново полюбити власне життя.

Захотілось почитати?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Rozetka

«Піднесення» Стівен Кінг

Піднесення Стівен Кінг

Кількість сторінок: 160

Надзвичайно популярний американський письменник, неперевершений король жахів та майстер моторошних історій в своєму бестселері познайомить читача з невеликим містечком, у якому відбуваються дивні речі. Фантастична історія про Скотта Кері, який з кожним днем стає все легше, але не змінюється зовні… Магічна атмосфера, доповнена радістю людської близькості, життєвими викликами та загадковими явищами.

Зацікавив сюжет?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

Сподіваємось, наш список допоможе вам обрати наступну книжку. Чудові, загадкові, повні філософії, глибоких почуттів, емоцій, натхнення, чесності, розпачу та спраги до життя – усі ці історії створені для пізнання світу, себе та свого призначення у цьому всесвіті. Ви не зробите помилку, обравши одну будь-яку книгу зі списку, але й не пошкодуєте, прочитавши їх усі.