Зима – ідеальний час для фентезі книг. Доки за вікном морозно, можна закутатись у м’який плед, зробити собі какао та зануритись у нові неймовірні світи. До речі, про секрети комфортного читання у холодну пору року читайте на у цій статті.
Привіт, мене звати Юлія, я книжкова блогерка, яка готова продати душу за якісне фентезі. Взагалі, читати книги у жарні фентезі можна у будь-який сезон (головне, не забувати хоч трохи винирювати у реальність), але деякі книжки так і створені для холодних, довгих, темних, зимових вечорів. Пропоную вам підбірку, де зібрані найзахоплюючі фентезі книги.
Те, що стало вже класикою фентезі
- Джоан Роулінг «Гаррі Поттер та філософський камінь» – можна не тільки перечитати, а й передивитися. Саме ця частина фентезі книги якнайкраще демонструє всю неймовірну атмосферу Різдва у Гоґвортсі. Хто ж після неї не захоче знайти мантію-невидимку або светра від місіс Візлі під своєю ялинкою?
- Джордж Р. Р. Мартін «Гра Престолів» – зима, політичні інтриги та мільйон вбивств. Чим не чтиво для особливо холодного вечора?
- Філіп Пуллман «Північне сяйво» – пригоди юної Ліри, яка прямує на Північ заради того, щоб врятувати свого друга. Всесвіт, де наука тісно переплетена з магією, а у кожної людини є свій деймон – звір, який є відображенням душі та характеру.
- Террі Пратчетт «Батько Вепр» – уявіть собі, що існує вепроніч, коли до дітей приходить Батько Вепр з купою подарунків. Та що як однієї ночі все піде шкереберть, і взяти на себе чужі обов’язки доведеться Смерті?
Фентезі книги для тих, хто шукає щось нове
- Марина та Сергій Дяченки «Віта Ностра» – Саша Самохіна стає студенткою дивного університету, де викладачі не ті, ким здаються на перший погляд, навчання схоже на пекло, а лекції на виживання. Більш того, ніхто не розуміє, так кого ж все-таки готує цей інститут?
- Корнелія Функе, Гільєрмо Дель Торо «Лабіринт Фавна» – неймовірно жорстока казка про війну, життя та смерть. Світ метафор та алегорій, у якому кожен знайде щось своє.
- Лі Бардуґо «Шістка воронів» – шість покидьків, у кожного з яких свій скелет у шафі, та одна неймовірна крадіжка. Чи вдастсься їм здійснити неймовірне? Чи скоріше вони вб’ють один одного?
- Голлі Блек «Жорстокий принц» – Джуд і її сестер було викрадено та вивезено до Краю Фейрі, в місце, де люди вважаються нікчемними. З тих пір вона ладна на все задля того, щоб знайти своє місце під сонцем. Навіть на зради, інтриги та палацовий переворот.
- Бекс Хоган «Гадюка. Острови шторму та смутку» – вона мріє захистити Дванадцять Островів, його цікавить лише державний переворот. Вона ладна поставити на кін все, що у неї є:дім, сім’ю та кохання. Він залишить після себе вбивства, мародерства та страждання. Вона – Мерріан. Він – її батько та головний Гадюка.
- Діана Сеттерфілд «Там, у темній річці» – одного зимового вечора у шинку “Лебідь” з’явився поранений чоловік з мертвою дівчинкою на руках. Але за кілька годин вона розплющила очі…
- Ніл Ґейман «Книга кладовища» – його звати Ніхто і він знайшов свій порятунок на кладовищі, після того, як малим його ледь не вбили. Та чи зможе він повернутися у світ живих, якщо тільки поруч з мертвими він почувається у безпеці? (Читайте також “Американські Боги” Ніла Ґеймана — хто ми такі, коли у нас ніхто не вірить?)
- Сара Маас «Двір шипів та троянд» – землі людей та фейрі ніколи не перетинаються. Таке правило. До тих пір поки Фейра не вбиває вовка, за личиною якого насправді ховався фейрі. Тепер вона мусить покинути свою родину аби відплатити за вбивство.
Фентезі книги для тих, хто готовий чекати продовження
- Лі Бардуґо «Дев’ятий дім» – першу книгу вже можна передзамовити у видавництві Vivat. Алекс Стерн стає студенткою одного з найпрестижніших університетів світу. Таємні змови, заборонена магія, жахливі таємниці та інтриги. З чим ще їй доведеться зіткнутися у стінах Єлю?
- Сюзанна Кларк «Джонатан Стрендж та містер Норрелл» – поки що книга лише у видавничих планах «Рідної мови», але вже можна сміливо її чекати. 1806 рік, лютує війна Англії з Францією. Джонатан Стрендж та містер Норелл – двоє магів, які не просто допомагають Англії у цій війні, а й мріють відродити магічне мистецтво.
Для тих, хто читає англійською
- Katherine Arden «The Bear and The Nightingale» – більш за все юна Василіса обожнювала в дитинстві казки про Морозко – духа зими, що забирає необережні душі. Тому коли її батько приводить додому мачуху, яка забороняє, навіть, згадувати язичницьких духів, Василіса переживає, що добром це не скінчиться. І коли на селище раз за разом обрушуються негаразди, дівчині доведеться використовувати свої магічні здібності, які вона так ретельно приховувала.
- Joanna Ruth Meyer «Echo North» – напевно, найбільш зимова версія казки “Красуня і Чудовисько”. Заради спасіння свого батька, Ехо погоджується стати полонянкою вовку, жертвою якого вона колись стала.
- Naomi Novik «Spinning Silver» – три дівчини, в чий будинок прийде біда. І коли небезпека буде загрожувати тим, кого вони люблять, невидимі нитки зв’яжуть три долі – і лише так у них буде шанс врятувати одна одну.
Звичайно, що це лише приблизний список і крутих книжок настільки багато, що може й життя не вистачить, щоб прочитати їх усі (особисто я завжди сумую з цього приводу), але ж завжди можна хоча б спробувати?
Що з цього списку читали, а що тільки збираєтесь? Чи можливо, у вас є свої улюблені книги фентезі, які ви могли б порадити для читання (або перечитування) взимку? Які ще ви знаєте книги фентезі для підлітків? Книжок ніколи багато не буває, книжкових порад — також. Читайте, пийте какао, слухайте джингл белс, переглядайте улюблені фільми та обіймайтеся – взимку найбільш ідеальний час для цього.
Автор статті — книжкова блогерка Юлія, заходьте на її інстаграм https://www.instagram.com/ms_jillena/