«Доторк темряви» Скарлетт Сент-Клер — книга, що регулярно з’являлась у книжкових тік-токах та обіцяла нам нову переосмислену історію стосунків Гадеса та Персефони.

Я люблю історії натхненні грецькою міфологією і тому вирішила — цю книгу треба прочитати.

Отож, «Доторк темряви» — це лише перша з серії книжок про стосунки Гадеса та Персефони. На сайті авторки вказано, що книжок вже сім (чесно, я була здивована і заінтригована, що книжок аж сім). Українською перша книга серії з’явилась у листопаді 2023 року.

Скартлетт Сент-Клер — сучасна американська письменниця, яка обожнює грецьку міфологію і пропонує читачам свіжий погляд на добре знайомі нам історії.

У книзі «Доторк темряви» Гадес та Персефона зустрічають одне одного у сучасному світі і, на відміну від міфу, Персефону не викрадають та примушують стати нареченою бога підземного царства.

У цій книзі все не зовсім так — і про це ми поговоримо у цій статті.

Зацікавила книга?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Книгарня Є

Про що книга «Доторк темряви»

Події книги розгортаються у сучасному світі, у містечку Нові Афіни. За сюжетом, олімпійські боги пристосувалися до життя серед смертних.

Наприклад, Персефона, дочка Деметри, навчається в університеті та мріє стати журналісткою. Гадес, бог підземного царства, є власником нічниї клубів, казино та мереж ресторанів.

З перших сторінок ми знайомимося з Персефоною, богинею весни, яка приховує своє божественне походження та живе життям звичайної людини. Тут варто згадати стосунки Персефони та Деметри у книзі. Деметра хоче контролювати життя Персефони і, звісно ж, дуже цим дратує дочку.

В пориві бунтарського настрою, Персефона йде в нічний клуб Гадеса. Робить це вона почасти і на зло матері, котра ненавидить бога підземного царства і неодноразово застерігає Персефону триматись від нього подалі.

Гадес славиться тим, що укладає угоди зі смертними (але інколи і з богами) — і якщо ті не виконують умов, вони назавжди залишаються у його володіннях.

Персефона вирішує пограти в карти з Гадесом “на угоду” — якщо вона програє, вони укладають угоду на його умовах. Богиня весни програє і його умова для неї — створити життя у підземномі світі (тут ремарка: у книзі Персефона не має сил богині весни, все чого вона торкається — в‘яне). Ну і от з настроєм «все пропало у мене ж нічого не виросте» вона береться за місію «створити життя» у підземному світі.

До речі, їй неодноразово натякають, шо «створити життя» це не лише виростити квітку 😏 Вона щиро не доганяє про що всі говорять, а я наївно думала, що отим от «життям» і закінчиться книжка (ну а для чого ще оті всі натяки?), але не так сталося, як гадалося.

Я не буду далі розповідати про сюжет, а перейду до ідеї книжки та кому ця книга сподобається.

Яка ідея книжки Скарлетт Сент-Клер «Доторк темряви»?

У цьому інтерв’ю, Скарлетт Сент-Клер виступає за women empowernment, тобто активно сприяє поширенню та посиленню прав жінок.

Це вона робить і у своїй книзі «Доторк темряви». Скарлетт Сент-Клер каже, що їй не те, що у грецьких міфах, Персефона взагалі не має права вибору. Про неї говорять як про річ і ніхто не зважає на її бажання та думки.

У книзі «Доторк темряви» авторка дає головній героїні можливість самій обирати з ким вона хоче бути та як будувати своє життя.

Для кого книга «Доторк темряви»?

Кому сподобається книжка?

  • любителям романтичної прози — «Доторк темряви» розповідає історію кохання Гадеса та Персефони, їхнє знайомство, проблеми на їхньому шляху та момент, поки вони не стали єдиним цілим.
  • поціновувачам любовних романів — якщо ви шукаєте більше романтичних історій, читайте нашу підбірку любовних романів.
  • любителям грецької міфології — якщо ви любите читати історії, які обігрують грецьку міфологію, то це може бути непоганим варіантом, АЛЕ якщо ви ще не читали, для прикладу «Цирцею» Мадлен Міллер, то я раджу почати з неї або з інших книжок на основі міфів. На жаль, «Доторк темряви» має доволі слабку міфологічну базу.
  • любителям літератури з перчиком — «Доторк темряви» підійде тим, хто хоче розбавити історію кохання гарячими сценами. Вся книга аж ніяк не є еротичною літературою, але тут є доволі палкі та відверті сцени.

Що не так з книжкою — моя особиста думка

У цьому розділі я хочу поділитися моїм особистим враженням стосовно того, що власне не так з цієї книгою.

Бо, здавалось би, ідея класна — переосмислити давньогрецький міф і надати жінці центральне місце у цій історії.

Але поки я слухала цю книгу (на момент написання цієї статті книга тільки має з’явитися у продажі українською, я слухала її на Audible), я не могла не відмітити деякі моменти:

  • головна героїня, Персефона, просто ніяк не вписується в концепт women empowernment. Її вчинки нелогічні, поводиться вона як дитина, часто робить дурні висновки і такі ж дурні дії. Доволі сильно нагадує головних героїнь романів типу «50 відтінків сірого». Як тільки вона бачить Гадеса, вона не може чітко думати і її мислення можна поділити на дві бінарні позиції: 1) хочу його трахнути і 2) боже біля нього пройшла жінка, ненавиджу його. Загалом, я б хотіла бачити тут сильнішу героїню, якщо вже говорити про книжку, у якій Персефона сама має творити власну історію.
  • розвиток головних героїх та розкриття їх як персонажів теж дуже слабке. У Персефоні, для прикладу, не відчувається якоїсь цілісності. Одна сторінка і вона вся така невпевнена, «боже та мама мене вб‘є», а другу сторінку вона вже супер крута жінка, яка сама вирішує свої проблеми і взагалі максимально сильна та незалежна. І в цьому нема нічого поганого, якби тут був якийсь причинно-наслідковий зв‘язок у її розвитку як персонажа. А от Гадес взагалі вийшов дуже плоским і нереальним. Так, він дуже сексуальний, багатий, розумний, досвічений, взагалі класний чувак, але картонний.
  • Побудова світу та міфологічна основа. Як я вже згадувала, якщо ви обираєте цю книгу в першу черзу через те, що вона на основі міфів — краще оберіть іншу. Так, тут є грецькі боги, непогано описаний підземний світ Гадеса, але немає глибини та пропрацювання сюжету.

У підсумок скажу, що я насолодилась цією історією, хоч мене і дратував місцями сюжет та головна героїня. Цю книгу варто читати, коли хочеться розвантажити мозок і почитати чогось легкого і розважального.

«Доторк темряви» Скарлетт Сент-Клер — це романтична фантазія про стосунки Гадеса та Персефони, приправлена гарячими сценами. Насолоджуйтесь 🙂

Внизу посилання на купівлю книжки — якщо ви купляєте книгу через нього, ми отримаємо % від продажу (для вас вартітсь незмінна). Будемо вдячні за підтримку!

Зацікавила книга?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Ridmi