Короткий зміст:

Детективи — це улюблений жанр мільйонів людей по всьому світу. Ще б пак! Напевно жодна книжка не здатна так сильно заволодіти увагою читача, як детектив. Різноманітні головоломки, загадки, містичні або іронічні сюжети, історії, які тримають у напрузі до останньої сторінки. Все це про книги детективи, які є напевно у кожній домашній бібліотеці. На думку багатьох прихильників жанру, цікавий детектив це той, фінал котрого неможливо передбачити. І таких видань є дуже багато.

Шляхом оцінки різноманітних рецензій, та власного опитування серед читачів, ми сформували добірку з детективів, які мають найбільшу кількість позитивних відгуків, мільйонні тиражі, нагороди та екранізації. Тут свою ідеальну книжку на вечір знайде як затятий фанат жанру, що перечитав вже все, так і той читач, що лише хоче познайомитися з напрямком.

Детективи, які стали “вічною класикою”

«Шерлок Голмс. Повне видання у 2 томах» Артур Конан Дойл

«Шерлок Голмс. Повне видання у 2 томах» Артур Конан Дойл

Занурся у світ геніального детектива, який розплутує найзаплутаніші справи з неперевершеною логікою.

  Купуй на:

Ця книга вважається культовою у своєму жанрі, хоча від моменту її виходу у світ пройшло вже понад 100 років. Її автор Артур Конан Дойл, на момент написання свого тоді вже третього твору, був нікому не відомим лікарем. І вже протягом наступних кількох десятиліть це ім’я знатиме чи не кожен не лише у рідній Британії, але й далеко за її межами.

До сьогодні книги про легендарного, кмітливого, спостережливо Шерлока, який міг розгадати будь-яку загадку, перечитують по декілька разів. Його приятеля простакуватого доктора Вотсона теж читачі дуже полюбили. До слова, в честь легендарного детектива Шерлока в Лондоні збудували цілий музей, куди його шанувальники й по сьогодні пишуть йому листи. І це враховуючи, що мова про вигаданого персонажа. Якщо ви з якихось причин ще не читали цю книгу — радимо надолужити.

«Легендарний Пуаро (комплект із 6 книг)» Агата Крісті

«Легендарний Пуаро (комплект із 6 книг)» Агата Крісті

Відкрий для себе колекцію історій про витонченого детектива, майстра розслідувань і психології.

  Купуй на:

Агата Крісті — ще одна авторка, яка заслужено вважається однією з кращих у детективному жанрі. Вона входить в трійку авторів, яких найбільше друкували протягом усіх часів і народів. Це багатомільярдні тиражі, п’єси, які по сьогодні щоденно ставлять у кращих театрах світу та легендарні фільми зняті за мотивами її творів.

Еркюль Пуаро — це ключовий її персонаж, про котрого Агата Крісті написала аж 33 романи та 51 оповідання. І у 1920-х роках і сьогодні його вважають найбільш відомим вигаданим детективом в історії. Запропонований комплект з шести книг стане справжньою знахідкою для шанувальників загадок, заплутаних історій де фігурують таємничі вбивства, загадкові смерті, зникнення головних героїв тощо. Пуеро звісно ж береться за найскладніші справи вміло їх розплутуючи.

«Божий світильник. Куля для боса» Еллері Квін, Рекс Стаут

«Божий світильник. Куля для боса» Еллері Квін, Рекс Стаут

Дві історії, що переплітають містику і детектив, від майстрів жанру, які ведуть тебе лабіринтами злочину.

  Купуй на:

Еллері Квіна та Рекс Стаут — це ще два геніальні автори кримінального жанру. Насправді Еллері Квін — це псевдонім, під котрим ховалося аж двоє авторів: Даніель Натан та Емануель Леповскі. Їхня творчість належить до “золотого віку детективів”.

Рекс Стаут — американський автор відомий своїм циклом творів про Ніро Вульфа.

Недаремно ці дві найкращі детективи книги зібрали в одному виданні. Вони однаково гостросюжетні та захоплюють з перших рядків і тримають у напрузі до останньої сторінки.

ТОП 10 культових детективів, які екранізували

«Жінка у білому» Вільям Вілкі Коллінз

«Жінка у білому» Вільям Вілкі Коллінз

Загадкова історія про зникнення, любов і обман, яка тримає в напрузі до останньої сторінки.

  Купуй на:

У сюжеті цього драматичного детективу злочин, який продумувався виключно заради грошей. Події розгортаються в Англії в далекому 1850 році. Ця робота стане цікавою не лише любителям детективів, а й тим, хто полюбляє романи. Автор вдало переплітає цих два жанри на сторінках свого твору. Головний герой хоче привласнити маєток і багатство своєї дружини, яку шляхом низки нечесних маніпуляцій запроторює до божевільні. Та чи вдасться йому отримати омріяне розкішне життя?

Цю книгу екранізовано безліч разів та перекладено десятками різних мов світу. До слова, автор Вілкі Колінз був вчителем вищезгаданих Артура Конан Дойла та Агати Крісті й саме він вважається засновником англійського детективу.

«Глибокий сон» Реймонд Чандлер

«Глибокий сон» Реймонд Чандлер

Поринь у світ нуару, де кожен поворот сюжету – це чергова загадка в місті, що не спить.

  Купуй на:

Ця книга поєднує в собі два жанри: крутий детектив та нуар. Події розгортаються в Лос-Анджелесі в період великої депресії. Один з головних героїв, старий та дуже багатий генерал наймає детектива, щоб той знайшов злочинців котрі шантажують одну з його дочок. Для того, аби знайти шантажистів, детективу Філіпу Марлоу доводиться відвідувати місця, які по праву можна назвати справжнісіньким пеклом, адже саме там зосереджені всі гріховні речі: азартні ігри, наркоманія, алкоголізм, проституція та багато іншого.

Ця книга стала дебютною у доробку даного автора, однак відразу ж здобула велику популярність, отримала екранізацію, а Філіп Марлоу став найпопулярнішим міським детективом Америки.

«І не лишилось жодного» Агата Крісті

«І не лишилось жодного» Агата Крісті

Трилер, що не дасть тобі спокою, із смертельною грою на виживання на таємничому острові.

  Купуй на:

Сюжет цієї книги — один з найзатребуваніших серед багатьох прихильників даного жанру. Уявіть, безлюдний острів куди на запрошення прибуває десятеро незнайомців. Всі вони поселяються у величезному і шикарному будинку не розуміючи, що буде далі й для чого вони тут. Аж допоки, не починається справжній кошмар. Кожного дня, когось із гостей вбивають, інші в розпачі, але не можуть вибратися з цього місця. І ніхто не знає, кого вб’ють на наступний день…

Ця книга екранізована безліч разів і фільми мають не меншу популярність ніж паперове видання.

«Вбивство у Східному експресі» Агата Крісті

«Вбивство у Східному експресі» Агата Крісті

Розкрий злочин на борту потяга, де кожен пасажир – підозрюваний, у класиці детективного жанру.

  Купуй на:

І знову Агата Крісті, і знову її легендарний персонаж Еркюль Пуаро, якому терміново потрібно вирушати до Стамбула. Сівши у потяг під назвою “Східний експрес”, уважний Пуаро помічає, що всі пасажири вагона абсолютно різних національностей. Також, його увагу привертає американець Ретчетт, який виглядає надто збудженим, а згодом й зовсім просить Пуаро, щоб той побув його охоронцем. Детектив відмовляється, а вже зранку весь потяг з жахом спостерігає мертве тіло Ретчетта. Пуеро не може не взятися за це розслідування…

«Собака Баскервілів» Артур Конан Дойл

«Собака Баскервілів» Артур Конан Дойл

Дивовижна пригода в туманному маєтку, де стародавнє прокляття і реальність переплітаються.

  Купуй на:

У цій книзі фігурує найвідоміший персонаж Конан Дойла Шерлок Голмс. Це, між іншим, одна з найвідоміших робіт автора в котрій згадується цей слідчий. Саме її було екранізовано безліч разів та продано мільйонними тиражами.

В сюжеті містичне вбивство власника маєтку Баскервілів. Члени родини впевнені, що це не звичайне вбивство, а містичне, спричинене чудовиськом, яке переслідує сім’ю вже не одне століття. Проте Шерлок впевнений, що містики не існує, і за злочином приховується звичайна людина із крові та плоті, яку він має тверді наміри знайти.

«Ім’я рози» Умберто Еко

«Ім'я рози» Умберто Еко

Інтелектуальний трилер, що занурює у середньовічний монастир, де книги – ключ до вбивства.

  Купуй на:

Неймовірно цікава історія, яка відразу стала супербестселером та отримала безліч екранізацій. Книга частково написана на основі реальних подій. Все розгортається у XIV столітті в середньовічному монастирі. Там дуже загадково та з частою періодичністю гинуть ченці. Вияснити в чому справа доручають вченому Вільяму і його другові Адсо. Взявшись за цю справу чоловіки потрапляють залаштунки монастирського життя. Інтриги, махінації, підступні ігри — це лише мала частка того з чим довелося стикнутися детективам.

«Золотий жук» Едгар Аллан По

«Золотий жук» Едгар Аллан По

Відправся у пригоду за золотим жуком, що веде до скарбу, в класичному творі майстра жахів.

  Купуй на:

Це одне з найпопулярніших та найбільш відомих видань талановитого американського поета, автора, критика та прозаїка Едгара По. “Золотий жук” — це розповідь про пошуки піратських скарбів, про всілякі пригоди й все те, що зазвичай змушує прочитати книгу за один вечір. Головним героєм оповідання став відлюдник Вільям Легран, якого можна вважати прототипом Шерлока Холмса.

До слова, саме американець Едгар Аллан По вважається одним з перших, а то й перших хто почав писати про детективи, а ще про наукову фантастику.

«Острів проклятих» Денніс Лігейн

«Острів проклятих» Денніс Лігейн

Таємниця острова з минулим, що переслідує, у трилері, де правда виявляється страшнішою за легенди.

  Купуй на:

Ця книга стала найкасовішою екранізацією Мартіна Скорсезе. Ще б пак, ця історія не залишить байдужим жодного хто любить дійсно закручений та динамічний сюжет.

Історія про божевільних злочинців, які перебувають у лікарні, що розташована на ізольованому та безлюдному острові. Однак за невідомих причин, один з в’язнів, який є небезпечним вбивцею, втікає з цього місця. На острів одразу ж прибуває детектив зі своїм напарником, однак вже через кілька днів їх увагу привертає ряд химерних речей. Вони розуміють, що на острові діється щось не зовсім нормальне.

Персонал у лікарні дуже мовчазний, в приміщенні є багато таємничих кімнат, які суворо охороняються. А самі ув’язнені попереджають детектива нікому тут не довіряти. Згодом він і сам розуміє, що мимоволі стає учасником жорстокого експерименту.

«Правда про справу Гаррі Квеберта» Жоель Діккер

«Правда про справу Гаррі Квеберта» Жоель Діккер

Захопливий роман про письменника, який розслідує вбивство, і виявляється в центрі літературного скандалу.

  Купуй на:

Ця книжка одразу ж після виходу стала супербестселером у Франції, а її автор отримав низку престижних нагород. Перекладена 30 мовами, вона звісно ж отримала екранізацію.

В сюжеті йдеться про молодого письменника Маркуса Гольдмана перша книжка якого викликала цілковитий фурор. І от захоплені читачі чекають на не менш фантастичний другий роман, а муза до автора ніяк не приходить. Щоб якось вирішити ситуацію та не втратити славу, Маркус просить допомоги у свого наставника та відомого автора Гаррі Квеберта.

Квеберт дає Маркусу цінні поради, а також пропонує сюжет нової книги, а саме розплутати кримінальну справу, яку завели на нього ще 33 роки тому. Маркус береться за діло, однак швидко починає розуміти, що все дуже не просто. Гаррі Квеберт таємнича персона й однієї правди про нього не існує. Як тільки здавалося б, що всі пазли складено, на поверхню випливає якийсь новий факт, що спростовує всі попередні дослідження.

До речі, історію Гаррі Квеберта можна прочитати у кримінальному трилері «Загадка 622 номера» Жоеля Діккера, книги детективи якого також зібрали масу позитивних рецензій.

«Кувала зозуля» Роберт Ґалбрейт

«Кувала зозуля» Роберт Ґалбрейт

Детектив, де приватний детектив розплутує злочин у сучасному Лондоні, показуючи гостроту розуму.

  Купуй на:

Одразу ж зазначимо, що Роберт Ґалбрейт — це псевдонім всесвітньовідомої Джоан Роулінг авторки «Гаррі Поттера».

У своїй детективній книзі, яка стала світовим бестселером, вона описує колишнього військового Корморана Страйка, який через травми змушений повернутися з Афганської війни додому. В пошуках нової справи, він відкриває детективну агенцію, але зовсім немає клієнтів та прибутку. І ось, до нього звертається чоловік, у якого загадково померла сестра — відома супермодель. Поліція закрила справу відмітивши її, як самогубство. Однак, брат жертви відмовляється у це вірити. Страйк звісно ж береться за цю справу.

Зауважимо, що це перша книга з серії, у яку входить три цікаві детективи книги («Кувала зозуля», «Шовкопряд», «Кар’єра лиходія»). За їх мотивами знято популярний серіал «Bronte Film & Television».

Сучасні детективи книги від українських та зарубіжних авторів

«Не в тому місці не в той час» Джилліан Макаллистер

«Не в тому місці не в той час» Джилліан Макаллистер

Психологічний трилер про помилку, що перевертає життя, з непередбачуваним розв’язком.

  Купуй на:

А як ви гадаєте, чи можливо уникнути вбивства, яке вже сталося? На сторінках цієї книжки головній героїні дається такий шанс.

У ніч на Гелловін Джен стоїть біля вікна в очікуванні свого сина. Коли він з’являється в її полі зору вона спостерігає жахливу картину — син вбиває людину. Джен не знаючи, що робити просто у відчаї засинає і прокидається у вчорашньому дні. Тепер її місія зрозуміти, що трапилося, і чому її син вирішує когось вбити. Поки Джен не розгадає цю загадку вона постійно прокидатиметься у минулому й інколи це буде не вчорашній день, а тиждень, місяць чи навіть кілька років до трагедії.

«Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіон Павлюк

«Я бачу, вас цікавить пітьма» Ілларіон Павлюк

Незвичайний роман про пошук істини в темряві, де минуле і сучасне тісно переплетені.

  Купуй на:

Цей кримінальний роман захоплює з перших рядків. Все через те, що на сторінках автор не лише розслідує страшний кримінальний злочин, а й вивчає людську психологію і те, як байдужість може подолати навіть страх перед страшним маніяком.

Події розгортаються у селі де зникає маленька дівчинка. Слідчий Андрій вирішує в це селище з наміром виявити злочинця, який викрав дитину. Проте тут він стикається з неймовірною байдужістю місцевих мешканців. Чи то люди такі нажахані, чи то справді просто байдужі, але здається знайти маніяка хоче лише Андрій, а всім іншим до цього немає жодного діла.

«Поворот ключа» Рут Веа

«Поворот ключа» Рут Веа

Захоплюючий трилер у старому будинку, де кожен шелест може означати смерть або відкриття.

  Купуй на:

Рут Веа — це британська авторка, яку вважають сучасною Агатою Крісті. Її психологічний детектив одразу став бестселером.

Головна героїня Ровен Кейн влаштовується нянею у багату шотландську сім’ю, де росте четверо дітей. Щаслива родина, розкіш, ідеальне життя — все це руйнується вже на наступний день, коли одна дитина помирає. Ровен потрапляє у в’язницю, звідки спілкується зі своїм адвокатом за допомогою листів. Вона зізнається, що в цей день трапилося багато химерних ситуацій та подій, які важко пояснити. Ровен також зізнається, що брехала слідству, але точно сказала правду, що вона не вбивця. Отже, справжній злочинець досі на волі?

«Чорні водяні лілії» Мішель Бюссі

«Чорні водяні лілії» Мішель Бюссі

Таємниця вбивства в мальовничому французькому містечку, де кожен крок відкриває нові загадки.

  Купуй на:

Події розгортаються в невеличкому містечку, яке обожнював Клод Моне. Тут живе три абсолютно різні жінки: різного віку, професії та характеру. Об’єднує їх лише одне — бажання покинути рідне місто. Та чи просто це зробити? Ускладнює ситуацію й те, що хтось викрав картини Моне. Серед того, що зникло й одне з найвідоміших його полотен “Чорні лілії”.

«Метью Шардлейк. Розгін» К. Дж. Сенсом

«Метью Шардлейк. Розгін» К. Дж. Сенсом

Історичний детектив, що веде через тумани часу до розкриття злочинів у середньовічній Англії.

  Купуй на:

Історичний детектив події в якому розгортаються в Англії, ще у 16-му столітті. На той час в країні править король Генріх VIII. Довкола вирує Реформація, розганяють монастирі, а королівська скарбниця поповнюється різноманітними реліквіями. Все б нічого, якби в одному з монастирів не відбулося резонансне вбивство комісара. Воно привертає увагу багатьох високопосадовців. Викрити цей злочин доручають найкращому адвокату, однак йому вдається докопатися до таємниць, які приховує сама влада. В результаті, адвокат отримує все більше палиць в колеса і довести справу до кінця йому стає все складніше.

Звісно, що ці книги детективи — це лише невеликий відсоток з усіх книжок жанру, безліч з котрих також сміливо можна називати шедеврами. Перелічити всі надто складно, однак ми вважаємо, що зібрали достойний список, який точно варто зберегти десь у замітках кожному, хто любить цікаве та захопливе чтиво.