Перші рядки — особлива книжкова магія. Буває, що прочитаєш перше речення — і вже хочеться дочитати книгу до кінця. 

Ми підготували для вас підбірку книжок, у яких перші рядки інтригують і змушують захотіти читати далі. 

«Середня стать» Джеффрі Євгенідіс

середня стать джеффрі євгенідіс

Я двічі з’явився на світ: спершу дівчинкою, у Детройті, напрочуд ясного січневого дня 1960 року; потім, у серпні 1974-го, — хлопцем-підлітком у приймальному відділенні лікарні в Пітоксі, штат Мічиган.

Книга, за яку автор отримав Пулітцерівську премію. Прониклива і емоційна історія про дівчинку Калліопу, яка дорослішає і перетворюється на Калла. І це все на фоні сімейної саги, яка розповідає історію цілих поколінь. 

Зацікавила ця книга?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Цирцея» Медлін Міллер

цирцея мадлен міллер

Коли я народилася, ще не існувало наймення того, чим я була.

Як це — бути безсмертною донькою бога Геліоса? Як це — покохати смертного і поплатитися за це? Як це — бути вигнанкою на безлюдному острові на тисячі років? Історія чарівниці Цирцеї — це історія жінки, матері, коханки. А навколо умілим творінням Мадлен Міллер оживають наші улюблені грецькі міфи.   

Хочеш придбати цю книгу?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Дешифрувати» Май Дзя

дешифрувати, май дзя

Вона з дитинства перевершувала всіх розумом, а особливо добре їй вдавалися обчислення й розв’язування задач. В одинадцять років вона пішла до школи, а в дванадцять уже могла змагатися з майстрами на рахівницях, до того ж робила це навдивовижу швидко: зазвичай ви і плюнути не встигнете, як вона подумки вже поділить або помножить чотиризначні числа. Один сліпий знахар, що ворожив по черепу людини, сказав, що в неї навіть на кінчику носа наросли мізки, а такі люди народжуються раз на сотні років.

У романі розповідається історія генія математики, якому вдалося розшифрувати найскладніший шифр у світі — Пурпуровий шифр. Як складається доля геніальної людини у світі, де твій талант — на вагу золота для влади. Драматична історія з детективним елементом про нелегку долю генія. 

Сподобалась книга?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Гордість і упередження» Джейн Остін

джейн остін гордість і упередження

Загальновизнаною істиною є те, що одинак — та ще й при грубеньких грошах — неодмінно мусить прагнути одружитися.

На фоні Англії 18 століття, Джейн Остін розкриває реалії життя і проблеми тогочасного світу. Що означає бути жінкою у ті часи? Як виглядає шлюб? Багато роздумів про соціальну нерівність і, головне, чудова історія кохання. Ну що сказати, класика. 

«Таємна історія» Донна Тартт

таємна історія, Донна Тартт

У горах танув сніг, і Банні був мертвий кілька тижнів, перш ніж ми збагнули всю серйозність нашого становища.

Естетика dark academia, закрита спільнота, вивчення давньогрецької культури … і одне вбивство. Дуже атмосферна книга, яку не псує той факт, що ви вже знаєте з першого рядка про що буде сюжет. Ні, це не спойлер — це алюзія на грецьку драму, де глядачі одразу знають, що трапиться з героєм (для прикладу, усі знали, що буде з Едіпом, окрім самого Едіпа). У романі Донни Тартт ми познайомимося з компанією друзів і дізнаємось, за що і як вони вирішили вбити власного друга.

Зацікавила книга?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Анна Кареніна» Лев Толстой

Анна Кареніна, Лев Толстой

Всі щасливі сім’ї схожі одна на одну, кожна нещаслива сім’я нещаслива по-своєму.

Це, мабуть, найвідоміший перший рядок у нашій підбірці. Усі чули про Анну Кареніну, але не всі читали цю трагічну історію, яка, за сюжетом, набагато обширніша ніж історія однієї жінки. Це класика, читатись легко не буде, але це один з тих творів, які варто прочитати хоч раз у житті.

«Мемуари білих ведмедів» Йоко Тавада

Мемуари білих ведведів, книга

Ця розповідь ведеться від імені трьох білих ведмедів трьох поколінь.

Незвична зміна парадигми від японської авторки Йоко Тавада. У центрі сюжету — відомі творчі особистості. Хтось прославився у цирку, хтось у зоопарку, а хтось у літературному світі. Історія трьох поколінь талантів — здавалося б, нічого особливого. Але ці таланти — це три ведмеді, котрі успішно живуть серед людей. І їхню історію ми дізнаємось від них же самих.

Хочеш придбати цю книгу?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Дев’ятий дім» Лі Бардуґо

Дев'ятий дім, Лі Бардуґо

Коли Алекс нарешті вдалося вивести кров з гарного вовняного пальта, на вулиці вже було занадто тепло, щоб його носити.

Цікаве містичне фентезі від авторки бестселлеру «Шістка воронів». У центрі сюжету — Алекс, дівчина, яка з дитинства може бачити привидів. Після жахливої події, у якій помирають близькі Алекс люди, вона отримує дивне запрошення — навчатися у Єльському університеті. Насправді, в університеті функціонують таємничі товариства, а Алекс їм потрібна через унікальну здібність бачити привидів. 

Хочеш придбати цю книгу?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Повість про двоє міст» Чарльз Діккенс

повість про двоє міст, Чарльз Діккенс

То був найкращий час, то був найгірший час, то був вік мудрості, то був вік дурості, то була епоха віри, то була епоха невірства, то була година світла, то була година тьми, то була весна надії, то була зима безнадії; попереду у нас було все, попереду у нас не було нічого; ми всі простували на небо, ми всі простували в зовсім інший бік, — одно слово, період був остільки подібний до нашого часу, що дехто з найгаласливіших авторитетів його наполягали на тому, що його треба приймати, як мірку для порівняння, і в доброму і в лихому, тільки в найвищому ступені. 

Ще одна класична класика, яку треба прочитати хоча б для того, що її має прочитати кожен. Книга розповідає про часи Великої Французької революції. Окремо відмічають динамічність сюжету (враховуючи, що це класика) і яскравих героїв, за яких сильно хвилюєшся до кінця книги. Якщо маєте настрій на велику класичну історію — читайте «Повість про двоє міст».

«Ловець у житі» Джером Д. Селінджер

Ловець у житі

Якщо ви справді надумали читати цю історію, то насамперед вам, мабуть, захочеться довідатись, де я з’явився на світ божий, як минало моє безголове дитинство, що робили мої батько й мати, поки мене ще і в проекті не було,— одне слово, всю оту муру в дусі Девіда Копперфілда.

А ви знаєте, куди зникають качки з Центрального парку взимку? Історія, яка ведеться від імені 17-річного хлопця, який описує світ таким, який він є. А цей його опис не подобається багатьом дорослим, бо занадто правдивий. А до чого тут качки? Дізнаєтесь у книзі.  

«Мобі Дік» Герман Мелвілл

Мобі Дік Герман Мелвілл

Звіть мене Ізмаїлом. 

Найкоротший перший рядок у нашому списку, який задає тон усьому роману. Слова «Звіть мене Ізмаїлом» одразу натякають на біблійні алюзії. Ім’я Ізмаїл — символ сиріт, бродяг та вигнанців. Наш герой разом з командою на кораблі теж мандрують безкраїми океанами, мов ті сироти, а їхня мета — вполювати величезного білого кита. Чим же є цей кит? Вселенським злом? А може руйнівною силою природи? І чи зможе купка людей протистояти Мобі Діку? 

Хочеш придбати цю книгу?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Старий і море» Ернест Гемінґвей

Старий і море Ернест Хемінгуей

То був старий рибалка, що промишляв на Гольфстримі сам-один у своєму човні. Ось уже вісімдесят чотири дні він виходив у море й не піймав жодної рибини.

Вісімдесят чотири дні без результату. І тут, одного дня, величезна рибина — здобич усього його життя. Чи вдасться старому рибалкові взяти верх? Роман-притча, який приніс славу Гемінґвею та його майстерній здібності вкладати глибокі сенси у коротенькі тексти. Історія про вірю, завзятість, боротьбу і про те, чи може маленька людина протистояти величній природі. 

Хочеш прочитати цю книгу?

Підтримай Readmodo, купуючи у нашого партнера Yakaboo

«Бойня номер п’ять» Курт Воннеґут

Бойня номер 5

Все було саме так, більш менш.

Багато романів про війну романтизують ті часи. Герої, які захищають свої країни, вороги, яких треба побороти. Але Курт Воннеґут показує зовсім інакшу, непристойно оголену і не прикрашену війну. Герої, які захищали свої країни? Молоді хлопці, які ніколи не побачать власних онуків. Вороги, яких треба побороти? Люди, які теж кохають, мріють і хочуть жити. Сатиричний роман Воннеґута, який засуджує війну та її ідеали.

Дякуємо, що прочитали нашу статтю. Якщо вам сподобалось, поділіться нею з друзями.